A vízbázis termelőkútjai a Szentendrei-Dunaág jobbparti 10,5-11 fkm szelvényei között, Szentendre belterületének északi részén találhatók. A termelőkutak partiszűrésű kutak, utánpótlásukat részben a Duna holocén-pleisztocén kavicsteraszából, részben a kavicsteraszon átszűrődő Duna vízből kapják. A vízbázis az Országos Vízgyűjtő-gazdálkodási Terv 2. felülvizsgálata (OVF 2021) alapján a felszín alatti víztestek (FAV) tekintetében részben a Szentendrei-sziget és egyéb dunai szigetek elnevezésű sp.1.13.2, részben a Dunántúli-középhegység - Duna-vízgyűjtő Visegrád - Budapest elnevezésű sh.1.6 sekély felszín alatti víztesten helyezkedik el. Mindkét víztest mennyiségi állapota jó, de gyenge kockázatú, minőségi állapota gyenge.
A partiszűrésű vízkivétel adottságainak megfelelően a csőkutak esetében meghatározó a dunai kapcsolat, így a kitermelt víz mennyiségi és minőségi viszonylatait alapvetően a folyómeder állapota és vízminősége határozza meg.
A vízbázis biztonságban tartásával kapcsolatban megfogalmazható legfőbb célkitűzés, hogy az üzemelő vízbázis területén és környezetében a jelenlegi környezeti állapot megőrzésre, illetve javításra kerüljön. Ennek érdekében legfontosabb teendő a védőterületen csatornával még nem ellátott ingatlanok mielőbbi szennyvízcsatornára való kötése. A védőterület határozatban előírtak betartásával a vízbázis jó állapota tartósan fenntartható.
A település szennyező hatásának észlelésére létesült monitoring rendszer rendszeres vizsgálatát a DMRV Zrt. Technológiai Osztálya és Vízminőség-ellenőrzési Osztálya végzi.